UPJ1H152MHD6
MFR.Part #
UPJ1H152MHD6
JLCPCB Part #
C1585926
Package
Plugin,D18xL31.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1500uF 18mm 2.22A@10kHz 31.5mm 5000hrs@105℃ 50V 7.5mm ±20% Plugin,D18xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS