UPJ1H331MHD6TN
MFR.Part #
UPJ1H331MHD6TN
JLCPCB Part #
C1589600
Package
Plugin,D16xL15mm
Description
-55℃~+105℃ 1.21A@10kHz 16mm 330uF 5000hrs@105℃ 50V 7.5mm ±20% Plugin,D16xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS