UPA1V272MHD
MFR.Part #
UPA1V272MHD
JLCPCB Part #
C5111521
Package
Plugin,D16xL31.5mm
Description
-55℃~+105℃ 16mm 2.389A@120Hz 2700uF 31.5mm 35V 5000hrs@105℃ 7.5mm ±20% 插件,D16xL31.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS