UPV1C221MGD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UPV1C221MGD
JLCPCB Part #
C1594914
Package
Plugin
Description
-55℃~+105℃ 16V 220uF 270mΩ 3.5mm 5000hrs@105℃ 8mm ±20% 插件 Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS