UHV1A102MPD6
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UHV1A102MPD6
JLCPCB Part #
C1580672
Package
Plugin,D8xL15mm
Description
-40℃~+105℃ 1.33A@100kHz 1000uF 10V 15mm 3.5mm 6000hrs@105℃ 8mm ±20% 插件,D8xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS