UCZ1V561MNQ1MS
MFR.Part #
UCZ1V561MNQ1MS
JLCPCB Part #
C2163786
Package
SMD,D12.5xL14.5mm
Description
-40℃~+125℃ 1.7A@100kHz 12.5mm 14.5mm 3000hrs@125℃ 35V 560uF 60mΩ@100kHz ±20% SMD,D12.5xL14.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS