URZ1A332MHD1TN
MFR.Part #
URZ1A332MHD1TN
JLCPCB Part #
C5112093
Package
Plugin,D16xL16.5mm
Description
-55℃~+105℃ 1000hrs@105℃ 10V 16.5mm 16mm 3300uF 7.5mm 940mA@120Hz ±20% Plugin,D16xL16.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS