UCW1E331MNL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
UCW1E331MNL1GS
JLCPCB Part #
C729694
Package
SMD,D8xL10mm
Description
-25℃~+105℃ 220mΩ 25V 300mA@120Hz 330uF 7000hrs@105℃ ±20% SMD,D8xL10mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS