UCM2A241MNJ1MS
MFR.Part #
UCM2A241MNJ1MS
JLCPCB Part #
C3829270
Package
SMD,D16xL17.5mm
Description
-55℃~+105℃ 100V 16mm 17.5mm 240uF 5000hrs@105℃ 750mA@120Hz ±20% SMD,D16xL17.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS