RSS1E560MCN1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
RSS1E560MCN1GS
JLCPCB Part #
C2162194
Package
SMD,D6.3xL6mm
Description
-55℃~+105℃ 2000hrs@105℃ 25V 280mA@120Hz 30mΩ 56uF 6.3mm 6mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL6mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS