UCZ1J471MNQ1MS
MFR.Part #
UCZ1J471MNQ1MS
JLCPCB Part #
C2164691
Package
SMD,D18xL17.5mm
Description
-40℃~+125℃ 110mΩ@100kHz 17.5mm 18mm 2A@100kHz 3500hrs@125℃ 470uF 63V ±20% SMD,D18xL17.5mm Aluminum Electrolytic Capacitors - SMD ROHS