RPS1H120MCN1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
RPS1H120MCN1GS
JLCPCB Part #
C2161864
Package
SMD,D6.3xL5.7mm
Description
-55℃~+105℃ 1.25A@100kHz 12uF 2.1mm 2000hrs@105℃ 40mΩ@100kHz 5.7mm 50V 6.3mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL5.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS