RPS1A470MCN1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
RPS1A470MCN1GS
JLCPCB Part #
C2161698
Package
SMD,D6.3xL5.7mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 2.1A@100kHz 2.1mm 2000hrs@105℃ 40mΩ@100kHz 47uF 5.7mm 6.3mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL5.7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS