RNU1C101MDS1PX
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
RNU1C101MDS1PX
JLCPCB Part #
C1579089
Package
Plugin,D6.3xL10mm
Description
-55℃~+105℃ 100uF 10mm 16V 2.5mm 2.82A@100kHz 2000hrs@105℃ 25mΩ@100kHz 6.3mm Polymer ±20% 插件,D6.3xL10mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS