PCX1V390MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
PCX1V390MCL1GS
JLCPCB Part #
C2161995
Package
SMD,D10xL8mm
Description
-55℃~+125℃ 1.7A@100kHz 10mm 3000hrs@125℃ 35V 39uF 41mΩ@100kHz 8mm Polymer ±20% SMD,D10xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS