PCX1V270MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
PCX1V270MCL1GS
JLCPCB Part #
C2162390
Package
SMD,D6.3xL8mm
Description
-55℃~+125℃ 1.3A@100kHz 1500hrs@125℃ 27uF 35V 45mΩ@100kHz 6.3mm 8mm Polymer ±20% SMD,D6.3xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS