UPJ1J561MHD
MFR.Part #
UPJ1J561MHD
JLCPCB Part #
C1591532
Package
Plugin,D12.5xL40mm
Description
-55℃~+105℃ 1.58A@120Hz 12.5mm 40mm 47mΩ 5000hrs@105℃ 560uF 5mm 63V ±20% Plugin,D12.5xL40mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS