PVH-10V271MH80E-R2
Extended
Manufacturer
Taiyo Yuden
MFR.Part #
PVH-10V271MH80E-R2
JLCPCB Part #
C3275324
Package
SMD,D10xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 10V 10mm 2000hrs@105℃ 24mΩ 270uF 3.77A@100kHz 8mm Polymer ±20% SMD,D10xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS