PCV1C271MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
PCV1C271MCL1GS
JLCPCB Part #
C2161880
Package
SMD,D8xL12mm
Description
-55℃~+105℃ 12mm 16V 2.3A@100kHz 26mΩ@100kHz 270uF 3000hrs@105℃ 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL12mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS