PCG0E152MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
PCG0E152MCL1GS
JLCPCB Part #
C3274633
Package
SMD,D10xL8mm
Description
-55℃~+105℃ 10mm 1500uF 17mΩ 2.5V 2000hrs@105℃ 4.1A@100kHz 8mm Polymer ±20% SMD,D10xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS