URS1C222MHD
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
URS1C222MHD
JLCPCB Part #
C1585007
Package
Plugin,D16xL15mm
Description
-40℃~+85℃ 1.16A@120Hz 15mm 16V 16mm 2000hrs@85℃ 2200uF 7.5mm ±20% Plugin,D16xL15mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS