PCJ0E152MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
PCJ0E152MCL1GS
JLCPCB Part #
C3275449
Package
SMD,D8xL12mm
Description
-55℃~+105℃ 12mm 1500uF 2.5V 2000hrs@105℃ 5.4A@100kHz 8mm 9mΩ Polymer ±20% SMD,D8xL12mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS