35SVPD18M
Extended
Manufacturer
PANASONIC
MFR.Part #
35SVPD18M
JLCPCB Part #
C2162206
Package
SMD,D10xL8mm
Description
-55℃~+125℃ 10mm 18uF 2000hrs@125℃ 27.5mA@120Hz 35V 60mΩ 8mm Polymer ±20% SMD,D10xL8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS