PCF0J151MCL1GS
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
PCF0J151MCL1GS
JLCPCB Part #
C2162378
Package
SMD,D8xL7mm
Description
-55℃~+105℃ 150uF 2000hrs@105℃ 22mΩ@100kHz 6.3V 7mm 8mm Polymer ±20% SMD,D8xL7mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS