LGC2H121MELZ35
Extended
Manufacturer
Nichicon
MFR.Part #
LGC2H121MELZ35
JLCPCB Part #
C20297568
Package
Plugin,D22xL35mm
Description
-40℃~+105℃ 1.3728A@50kHz 10mm 120uF 22mm 37.5mm 5000hrs@105℃ 500V ±20% Plugin,D22xL35mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS