TC2015-2.5VCTTR
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
TC2015-2.5VCTTR
JLCPCB Part #
C626516
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 100mA 140mV@(100mA) 2.5V 55dB@(1kHz) 6V 80uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS