TC1223-2.85VCTTR
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
TC1223-2.85VCTTR
JLCPCB Part #
C626456
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 120mV@(50mA) 2.85V 50mA 64dB@(1kHz) 6V 80uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS