TC1185-2.8VCT713
MFR.Part #
TC1185-2.8VCT713
JLCPCB Part #
C626432
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 2.8V 400mV@(150mA) 6V 80uA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS