SMLJ16CAE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMLJ16CAE3/TR13
JLCPCB Part #
C5754808
Package
SMLJ(DO-214AB)
Description
-65℃~+150℃ 115.4A@10/1000us 16V 17.8V 26V 2uA 3kW@10/1000us Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS SMLJ(DO-214AB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS