MIC5250-3.3BMM
MFR.Part #
MIC5250-3.3BMM
JLCPCB Part #
C3751478
Package
MSOP-10
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 150mA 150uA 2 200mV@(150mA) 3.3V 30uVrms 50dB@(120Hz) 6V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive MSOP-10 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators