SMBJ6.5AE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMBJ6.5AE3/TR13
JLCPCB Part #
C2447732
Package
DO-214AA(SMBJ)
Description
-65℃~+150℃ 11.2V 500uA 53.6A 6.5V 600W@10/1000us 7.98V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional DO-214AA(SMBJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS