SMBJ8.5AE3/TR13
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
SMBJ8.5AE3/TR13
JLCPCB Part #
C7317009
Package
SMBJ(DO-214AA)
Description
-65℃~+150℃ 10uA 14.4V 41.7A@10/1000us 600W@10/1000us 8.5V 9.44V IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-5、IEC 61000-4-4 TVS Unidirectional SMBJ(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS