PIC18F23K20-E/SO
MFR.Part #
PIC18F23K20-E/SO
JLCPCB Part #
C646445
Package
SOIC-28-300mil
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~3.6V 10bit 24 256Byte 48MHz 512Byte 8 Bit 8KB Built-in FLASH PIC SOIC-28-300mil Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS