MSMCJ16AE3
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
MSMCJ16AE3
JLCPCB Part #
C2625216
Package
DO-214AB(SMCJ)
Description
1.5kW 16V 17.8V 26V 57.7A TVS DO-214AB(SMCJ) ESD and Surge Protection (TVS/ESD)