MCP4462-103E/ST
MFR.Part #
MCP4462-103E/ST
JLCPCB Part #
C637109
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 10kΩ 1MHz 2.7V~5.5V 257 4 50ppm/℃ EEPROM I2C Linear ±20% TSSOP-14 Digital Potentiometers ROHS