MIC59300-1.2YME
MFR.Part #
MIC59300-1.2YME
JLCPCB Part #
C637589
Package
SOIC-8-EP
Description
-40℃~+125℃ 1 1.2V 3.8V 3A 400mV@(3A) Fixed Positive SOIC-8-EP Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS