MIC69301-1.2YME
MFR.Part #
MIC69301-1.2YME
JLCPCB Part #
C3743412
Package
SOIC-8-EP
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.2V 3A 5.5V 500mV@(3A) Fixed PG Pin、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOIC-8-EP Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS