MIC5210-2.8BMM
MFR.Part #
MIC5210-2.8BMM
JLCPCB Part #
C3751674
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+85℃@(Tj) 150mA 150uA 16V 2 2.8V 350mV@(150mA)、350mV@(150mA) 75dB@(100Hz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive MSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators