AT89S2051-24PU
Extended
Manufacturer
Microchip Tech
MFR.Part #
AT89S2051-24PU
JLCPCB Part #
C1337644
Package
PDIP-20
Description
15 2.7V~5.5V 24MHz 2KB 51 Family FLASH PDIP-20 Microcontrollers (MCU/MPU/SOC) ROHS