MIC3775-1.65BMM
MFR.Part #
MIC3775-1.65BMM
JLCPCB Part #
C3751816
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.65V 500mV@(750mA) 6V 750mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive MSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators