MIC5236-3.3YM-TR
MFR.Part #
MIC5236-3.3YM-TR
JLCPCB Part #
C628163
Package
SO-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 150mA 160uVrms 20uA 3.3V 300mV@(150mA) 30V Fixed Positive Under Voltage Lockout、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection、Enable SO-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS