MIC3775-1.5BMM
MFR.Part #
MIC3775-1.5BMM
JLCPCB Part #
C3750835
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.5V 15mA 500mV@(750mA) 6V 750mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive MSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators