MIC5239-3.3YMM-TR
MFR.Part #
MIC5239-3.3YMM-TR
JLCPCB Part #
C628179
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 160uVrms 3.3V 30V 350mV@(500mA) 40uA 500mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive MSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS