MIC3775-1.65YMM
MFR.Part #
MIC3775-1.65YMM
JLCPCB Part #
C636494
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 1 1.65V 500mV@(750mA) 6V 750mA Fixed Positive MSOP-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS