MIC37301-1.65BR
MFR.Part #
MIC37301-1.65BR
JLCPCB Part #
C3745919
Package
SPAK-5
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.65V 3A 500mV@(3A) 6V Fixed PG Pin、Over Current Protection、Over Temperature Protection、Reverse connection protection Positive SPAK-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS