MIC37101-1.65BM
MFR.Part #
MIC37101-1.65BM
JLCPCB Part #
C3749471
Package
SOIC-8
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.65V 1A 25mA 500mV@(1A) 6V Fixed PG Pin、Over Current Protection、Enable、Thermal Shutdown Positive SOIC-8 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators