MCP4661T-103E/ML
MFR.Part #
MCP4661T-103E/ML
JLCPCB Part #
C97539
Package
QFN-16-EP(4x4)
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~5.5V 10kΩ 150ppm/℃ 2 257 I2C ±20% QFN-16-EP(4x4) Digital Potentiometers ROHS