MCP4261T-103E/ML
MFR.Part #
MCP4261T-103E/ML
JLCPCB Part #
C623542
Package
QFN-16-EP(4x4)
Description
-40℃~+125℃ 10kΩ 15ppm/℃ 1MHz 2 2.7V~5.5V 257 EEPROM Linear SPI ±20% QFN-16-EP(4x4) Digital Potentiometers ROHS