MCP4651T-104E/ML
MFR.Part #
MCP4651T-104E/ML
JLCPCB Part #
C623634
Package
QFN-16-EP(4x4)
Description
-40℃~+125℃ 100kΩ 2 2.5uA 2.7V~5.5V 257 2MHz 50ppm/℃ I2C Linear RAM ±20% QFN-16-EP(4x4) Digital Potentiometers ROHS