MCP4552-503E/MS
MFR.Part #
MCP4552-503E/MS
JLCPCB Part #
C636122
Package
MSOP-8
Description
-40℃~+125℃ 1 1.8V~5.5V 200kHz 257 50kΩ 50ppm/℃ I2C Linear ±20% MSOP-8 Digital Potentiometers ROHS